Motor Forum Limburg

Algemeen => Algemene motorpraat => Topic gestart door: B-Witch op 12 november, 2008, 19:16:10

Titel: Verkeerslichten irriteren weggebruiker
Bericht door: B-Witch op 12 november, 2008, 19:16:10
(http://www.motornieuws.nl/169644_962_1178281267924-verkeerslichten-thumb.jpg)

Lang rood lokt uit tot doorrijden
Bij de ANWB komen geregeld klachten binnen over verkeerslichten. Om deze klachten nader te onderzoeken heeft de bond een enquête onder 750 leden gehouden. Bijna de helft van de ondervraagde weggebruikers ergeren zich vaak of zeer vaak aan verkeerslichten, die zij dagelijks passeren. De meeste mensen ergeren zich aan de lange wachttijd (met name 's nachts) en aan een rood verkeerslicht als er geen kruisend verkeer is. Ook is er irritatie over lichten die te kort op groen staan. Het is belangrijk om verkeerslichten af te stemmen op het verwachtingspatroon van de weggebruiker. De ANWB dringt er dan ook op aan dat wegbeheerders luisteren naar weggebruikers en en gebruik te maken van hun ervaringen.

Uit de enquête komt verder naar voren dat verkeerslichten die lang op rood staan onveilig gedrag uitlokken zoals door rood licht rijden, extra gas geven, langzamer rijden of een omweg via een sluiproute maken om een verkeerslicht te omzeilen. Een andere klacht gaat over de lange wachttijden bij lichten die gecombineerd zijn met spoorwegovergangen of bruggen. Nadrukkelijk wordt daarbij genoemd de cyclus die regelmatig wordt onderbroken voor het openbaar vervoer of spoor en dan weer opnieuw begint, waardoor een bepaalde richting nauwelijks aan bod komt. Ook worden vreemde manoeuvres genoemd. Bijvoorbeeld als het linksafslaan te lang duurt rijden de mensen rechtdoor, keren en slaan daarna rechtsaf.
Fietsers klagen er met name over dat zij lang voor rood moeten wachten en daarbij vaak maar kort de gelegenheid hebben om over te steken. Ook klagen zij over brede wegen, die zij niet in een keer kunnen oversteken

bron: motornieuws.nl
Titel: Re: Verkeerslichten irriteren weggebruiker
Bericht door: DeWitte op 12 november, 2008, 20:21:01
nou, als ik met ut fietske naar ut werk ga dan heb ik geen klagen over de verkeerslichten die ik tegenkom. In kerkrade en landgraaf reageren deze supersnel en ben je vaak net zo snel in de bebouwde kom met de fiets als met een auto.

met de motor stoor ik me niet zo aan die kleuren en hou ik vooral van opschieten :mrgreen: oranje noem ik bijv taxi of motorgroen :twisted:
Titel: Re: Verkeerslichten irriteren weggebruiker
Bericht door: B-Witch op 12 november, 2008, 21:24:05
Ik erger me dagelijks aan de verkeerslichten in en rondom Sittard.
Het lijkt wel wanneer je haast hebt, die krengen altijd veel te lang op rood staan :?
Als ik met de fiets ben (iets wat bijna nooit gebeurd), kom ik nooit stoplichten tegen :rofl:
en met de motor, zijn het idd van die dingen die je zeker bij oranje niet zo serieus moet nemen  :-X
Titel: Re: Verkeerslichten irriteren weggebruiker
Bericht door: Mounty op 13 november, 2008, 00:10:56
ik erger me aan de lussen in de weg die je moeten dedecteren en het licht laten omspringen op groen...werken vaak slecht of niet met een motor waardoor je vaak weer te lang moet wachten. ook erger ik me dagelijks aan verkeerslichten die 2 auto's doorlaten en als je dan ook nog een sukkel die m niet in de versnelling krijgt voor je hebt  :evil:...en altijd als je al haast hebt. :yes6rs:

Maar ach...onder werktijd mogen ze wel ff langer op rood blijven, kan ik tenminste mijn koffie/thee inschenken :mrgreen:
Titel: Re: Verkeerslichten irriteren weggebruiker
Bericht door: karz op 13 november, 2008, 09:18:40
Citaat van: Suzuki-Girl© op 12 november, 2008, 21:24:05
Ik erger me dagelijks aan de verkeerslichten in en rondom Sittard.

Die zijn me ook een potje kansloos. 
Daar sta je om 04:00 's nachts nog 10 min te koekeloeren en er komt niets :guns: