Motor Forum Limburg

Nieuws => Motornieuws => Topic gestart door: DeWitte op 14 juni, 2009, 09:02:20

Titel: Motorfietshulp voor motorrijders met paraplegie
Bericht door: DeWitte op 14 juni, 2009, 09:02:20
Paraplegie is een medische term voor een verlamming aan de benen. Hierbij is de hand /arm functie nog  intact. Deze aandoening komt voor bij mensen met een (in)complete dwarslaesie van de borstwervels of lager (gebroken rug). Helaas is dit een veelvoorkomend letsel bij motorrijders. Zo ook bij Scott Tyson, hij kreeg 15 jaar  een motorfiets ongeval, brak zijn rug en raakte verlamd aan beide benen. Andrew Hightower van de University of Minnesota heeft samen met de studenten van "team motorcycle" een oplossing gevonden om mensen met een paraplegie toch te kunnen laten motorrijden. Andrew is al jaren bevriend met Scott, en weet dat Scott's grote wens is om nog eens een motorrit te maken door de Rocky Mountains. De aangepaste motorfiets gaat binnenkort naar Calgary Canada, zodat Scot de mogelijkheid krijgt z'n wens in vervulling te laten gaan.

filmke (http://www.youtube.com/watch?v=NfK8jCOYZ7c&feature=player_embedded)

Bron Kneeslider

Titel: Re: Motorfietshulp voor motorrijders met paraplegie
Bericht door: Gassie op 14 juni, 2009, 09:51:11
 :)fantastisch systeem en simpel gemaakt eigenlijk
Titel: Re: Motorfietshulp voor motorrijders met paraplegie
Bericht door: QuattroFrits op 14 juni, 2009, 16:37:17
Ongeveer zo'n zelfde systeem hebben ze ooit op de tv laten zien, dat had een oudere man geconstrueerd maar had precies het zelfde effect.
Titel: Re: Motorfietshulp voor motorrijders met paraplegie
Bericht door: Steefkeâ„¢ op 14 juni, 2009, 19:56:05
Bij ons in de buurt rijd een gast met een R1 met een klein zijspan. :cool: In het zijspan heeft hij zijn rolstoel staan.  :yes6rs: